Please use this identifier to cite or link to this item: http://er.knutd.com.ua/handle/123456789/760
Title: Дослідження згасання ультразвукових хвиль при безконтактному контролі товщини полімерного покриття текстильних матеріалів
Authors: Здоренко, В. Г.
Барилко, С. В.
Кисельов, В. Б.
Keywords: полімерне покриття
текстильні матеріали
ультразвуковий сигнал
згасання
амплітуда хвиль
полимерное покрытие
текстильные материалы
ультразвуковой сигнал
затухание
амплитуда волн
polymer coating
textile materials
ultrasonic signal
attenuation
amplitude of waves
Issue Date: 2014
Citation: Здоренко В. Г. Дослідження згасання ультразвукових хвиль при безконтактному контролі товщини полімерного покриття текстильних матеріалів [Текст] / В. Г. Здоренко, С. В. Барилко, В. Б. Кисельов // Вісник Київського національного університету технологій та дизайну. - 2014. - № 4 (78). - C. 169-177.
Abstract: У роботі використаний безконтактний ультразвуковий метод контролю товщини полімерного покриття текстильних матеріалів, який враховує згасання ультразвукових хвиль. Обґрунтовано, що згасанням ультразвукового сигналу для більшості тканин можна знехтувати у порівнянні із згасанням у матеріалі полімерного покриття. Наведено результати досліджень впливу товщини полімерного покриття та тканини на згасання ультразвукового сигналу. Отримано залежності амплітуд ультразвукових хвиль, яка проходить крізь полімерне покриття, та яка проходить крізь тканину, а також хвиль, які відбиваються від покриття та від ниток тканини з врахуванням згасання. Запропоновано обирати оптимальну частоту ультразвукових коливань для зменшення їхнього згасання при безконтактному контролі товщини полімерного покриття.
URI: http://er.knutd.com.ua/handle/123456789/760
Appears in Collections:Наукові публікації (статті)
Вісник КНУТД

Files in This Item:
File Description SizeFormat 
V78_P169-177.pdf290.55 kBAdobe PDFView/Open


Items in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.