Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: https://er.knutd.edu.ua/handle/123456789/26275
Назва: Дослідження можливостей використання дріжджів для синтезу наночасток металів
Автори: Луцій, О. О.
Макаренко, М. В.
Морін, В. В.
Грецький, І. О.
Шидловська, О. А.
Дата публікації: 2023
Видавництво: Київський національний університет технологій та дизайну
Бібліографічний опис: Дослідження можливостей використання дріжджів для синтезу наночасток металів / О. О. Луцій, М. В. Макаренко, В. В. Морін, І. О. Грецький, О. А. Шидловська // Освіта для сталого майбутнього: екологічні, технологічні, економічні і соціокультурні питання : колективна монографія за матеріалами Всеукраїнської наукової конференції, м. Київ, 18 жовтня 2023 року / за ред. В. П. Плаван, А. О. Касич, О. О. Бутенко. – Київ : КНУТД, 2023. – С. 273-284.
Короткий огляд (реферат): Зелений синтез наночасток металів є надзвичайно перспективним, оскільки є економічно вигідним та безпечним способом отримання ефективних агентів з яскравою біологічною дією. В роботі було проведено підбір ресурсу для синтезу наночасток та проведено експериментальний біогенний синтез наночасток срібла для встановлення найкращого варіанту. Таким чином, найкращими властивостями для синтезу наночасток срібла володіє штам дріжджів S. cerevisiae 530. Використання супернатанту або лізату дозволяє регулювати розмір наночасток та біологічні властивості, що полягають в ефективній антибактеріальній дії проти E. coli та ефективній стимуляції росту бактерії L. delbrueckii. Отримані результати є перспективними для подальшого вивчення та розробки комплексних антибіотичних препаратів.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): https://er.knutd.edu.ua/handle/123456789/26275
Розташовується у зібраннях:Кафедра біотехнології, шкіри та хутра (БШХ)
Освіта для сталого майбутнього: екологічні, технологічні, економічні і соціокультурні питання

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
OSM_2023_Р273-284.pdf551,69 kBAdobe PDFПереглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.